DEBUSTROL + HYPNOS + BLACK ADDER 29.10.2016

Rozhovor s thrash-metalovou skupinou DEBUSTROL – ptali jsme se Zeda, basáka kapely

 

Jak vznikl název Debustrol, jak vás to vlastně napadlo?

Vymyslel to zakládající člen Debustrolu, Melmus, kterej prostě přišel s tím, že je to Debustrol. A už to bylo.

Takže v tom není žádný hlubší význam?

Hele, kdysi vymyslel nějakej fanoušek, že je to „Devastace autobusu s trpaslíky“

Byli jste na hodně festivalech, malých i velkých. Myslíš, že se vám nějaký fakt hodně podařil? Nebo jestli jste s nějakým úplně nejvíc spokojení?

Hele tak nejlepší bylo, když jsme byli na Sonispheru, kde hrála Metallica, Anthrax, Megadeth a takový. Ten první Sonisphere, co byl v Milovicích, tak to byl ten nejvíc thrash-metal večírek, co nás kdy mohl potkat. Nechci nějak říkat, že to byl náš nejlepší koncert, ale člověk se tam cítil fakt dobře. Máš kolem sebe ty lidi, který si poslouchal, když si byl mladej a najednou s těma ikonama hraješ na jedný akci, tak to bylo dobrý.

Hráli jste někdy ve Valmezu?

Já si myslím, že tady konkrétně v klubu jsme byli minimálně třikrát a prej jsme ještě tady hráli na hřišti, což si teda vůbec nepamatuju, takže dneska jsme tady asi po pátý.

A líbí se vám tady? Klub, atmosféra?

Klub máme rádi, to je místo, kam se člověk rád vrací. Taky je to vždycky o těch pořadatelích, a ať to měl na starosti ten nebo druhej, tak vždycky přišli fajn lidi.

Co říkáš na support skupinu na dnešním koncertě, místní Black Adder?

Hele, mně se to líbilo, jako moderní tvrdá muzika. Dobrý!

Black Adder je ale hardcore-metal, vy ne. Co vás vedlo k thrash-metalu?

Já zase nejsem úplně zakládajícím členem Debustrolu, ale tenkrát kluci milovali Slayer a bylo vymalováno no.

Máte v blízké době v plánu něco mimo koncerty?

Tak teď, 27. 10. jsme vydali CD, pokřtili ho v Praze v Akropoli, kde hráli Hypnos a Malignant Tumour. Tejden předtím vyšel videoklip a další videoklip k tý desce bysme chtěli natáčet příští rok.

Proč jste si na vaše Československé tour vybrali zrovna Hypnos?

To by ses musela zeptat asi přímo Kolinse, ale jako Bruna máme rádi a nikdy jsme s ním nějak nic nejeli, takže je to dobrá volba.

Chtěl bys něco za kapelu vzkázat fanouškům?

Tak za kapelu bych fanouškům chtěl vzkázat, že jim moc děkujeme za 30 let podpory a že jsme rádi, že na nás choděj, takže velkej dík!

 

 

 

Při sobotním koncertu jsme dál položili pár otázek Brunovi, zpěvákovi kapely HYPNOS

 

Hráli jste už ve Valmezu? Co říkáte na klub a atmosféru?

Super, super, hlavně když jsme tady hráli naposled. My jsme od Hradiště, a ten Valmez je taky Morava, takže vlastně za humnama. Pojí nás takové to národnostní vyšší spojení, jsme tady víc doma a víc s našima. Jsem zvědavý na dnešek, kolik bude lidí, jací budou. Jsem rád, že se to tady nedělí na fanoušky Debustrolu a fanoušky Hypnos, všichni si poslechnou všechno.

 

Co kapela Black Adder – dnešní support?

Já je znám už dlouho, protože Puclík nám dělal už předešlé dva koncerty, ale neslyšel jsem to, je to sice netaktní, ale každý bysme se měli zajímat o to, co chceme a je toho strašně moc.

 

Jak se vlastně vyslovuje Hypnos? Někde jste napsaní jako Hypnös, někde jako Hypnos.

Normálně Hypnos, s tím přehlasováním jsme to zkoušeli asi rok nebo dva, ale spíš jen tak z rozmaru, ale i když jsme byli s přehlasovaným, tak jsme to četli Hypnos. Já jsem ten název kapely volil, tak, že Hypnos se dobře vyslovuje i v jiných státech, já moc nemám rád, když si kapela zvolí třeba anglický název, pak Čech to zkomolí, Rus to zkomolí, Němec to zkomolí, a já jsem chtěl, aby to bylo jednoznačné.

Jak je možné, že se ve vaší kapele vystřídalo tolik kytaristů?

Tak to si, člověče, jedna z prvních, kdo se mě na tohle ptá. Máme 4 řadové desky a 2 minialba a my nemáme na dvou nahrávkách stejného kytaristu. Je to hold lidský faktor, člověk nevydrží, tak se hledá někdo další, a v podstatě já bych byl sám rád, kdyby s náma vydržel někdo od začátku, ale bohužel. Nemám moc rád, když se mění osazení té kapely, protože lidi si na něco zvyknou a pak jsou zmatení. Nejsem na to moc pyšný, byl bych radši, kdyby ta sestava byla konstantnější, ale zase na druhou stranu, jsem rád, že to došlo do takového stádia, že ta kapela teď hraje dobře.

Na Československé tour jste s Debustrolem, je to pro vás nějak přínosné?

Já bych řekl, že to bude pro nás přínosnější než pro ně. Sice oni nemají tolik zahraniční ambice jako my, nezpívají anglicky, nejezdí do ciziny, ale o to větší mají fanouškovskou základnu tady u nás. Já si myslím, že by nám to mohlo přinést nějaké nové fanoušky, kteří by jinak na koncert nedošli. My jsme i generačně skoro staří. Když jsem začínal s Krabathorem, začínali i Debustrol. My se vzájemně sledujeme už několik let, i když stylově je ten metal teď natolik vyhraněný, že se řeší, co je black-metal, co je death-metal, co je thrash-metal, je to trošku víc separované, ale dřív to bylo jedno, dřív to byl prostě metal. Jsem rád, že Kolins z Debustrolu nejezdí jen s kapelama, co je na ně zvyklý, ale že se nebáli do toho spojení death-metalu s thrash-metalem.

Máte v plánu něco mimo koncerty?

Máme natočenou novou desku, už od května, ale podepsali jsme smlouvu, že to vyjde 25. března pod německou firmou s celosvětovou distribucí, budou k tomu 3 klipy, 8 regulérních písniček, nějaké akustické mezihry, spoustu hostů, mluvené intermezza a je to určitě nejdelší deska, kterou jsme kdy udělali, má 50 minut. Mělo to vyjít už teď na podzim, naše turné bylo na podporu nových desek, ale to nevadí.

Chtěl bys něco vzkázat svým fanouškům?

Ať se zajímají o muziku! Nejenom o Hypnos, ale ať jsou aktivní, ať se zajímají o věci okolo sebe. Hudba je kultura, člověka zušlechťuje a obohacuje a každý si tam najde něco, co stojí za to – a pokud mezi tím, co stojí za to, bude Hypnos, budu rád.

 

 

BLACK ADDER na otázky odpovídal Puclík /zpěv/

 

Jak se ti líbí atmosféra na domácí půdě?

Vždycky se mi líbí, protože lidi vždycky přijdou a hraje se tady opravdu skvěle.

Měli jste v poslední době členské změny v kapele?

Máme asi rok a půl novou posilu na postu basisty, Michala, mladého kluka, který trošku omladil naši kapelu, skvěle zapadl a je prostě výborný, dal tomu trošku říz.

Hráli jste na nějakých větších festivalech?

Na větších ne. My jsme spíš taková regionální kapela a víceméně si vyměňujeme koncerty s různýma kapelama tady na Moravě. Zatím nás nikdo neoslovil, tak třeba to ještě stihnem, než umřem.

Kolik máte desek?

Jedno instrumentální CD, jedno kde zpíval zakládající člen a dvě na kterých jsem hrál už i já, takže čtyři. Chystáme nové, chceme točit na jaře nebo v zimě.

Jak vznikl název Black Adder?

Black Adder – není to spojené s Černou zmijí, ale vymysleli to zakladatelé a je to čistě shoda okolností.

 

Bude to ve stejném stylu jako ostatní desky, nebo to bude něco úplně nového?

Samozřejmě je to jinačí než dřív, děláme věci, které se trochu vymykají tomu dřívějšímu stylu a myslím, že je na co se těšit.

Chtěl bys něco vzkázat svým fanouškům?

Samozřejmě. Bez vás bysme to prostě nedělali, děkujeme.

 

                                                                                                       NIKITA HÝŽOVÁ

 
« Zpět


Naposled upraveno 19.8.2017 19:44:11 zobrazeno: 1020×
rss

mklub.pngaktuálně

Sobota 19.8., 19:00
Zámecká terasa
titulní obrázek akce PÍSNIČKY DIVADLA SCHOD
         

Více

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí

 

Marek Baroš,
tel.: 607 029 949,
email: baros@kzvalmez.cz

 

Hudební dramaturgie: 

Matěj Bezděk
tel.: 604 110 768
email: bezdek@kzvalmez.cz 
 

Předprodej
Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Informačním centru na zadním nádvoří zámku Žerotínů

tel.: 571 684 558,
email: predprodej@kzvalmez.cz

 

facebook logo

 

 

 

 

Více 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí