Nebe 9.1. 2016 - rozhovor s Petrem Harazinem

nebe-v-M-klubu.jpg

NEBE

 

Sympatická a talentovaná kapela Nebe zahájila koncertní šňůru v meziříčském M-klubu. My jsme se na ně pečlivě přichystali a mimo báječnou show jsme vyzpovídali frontmana kapely - Petra Harazina.

 

Kapela Nebe vznikla v roce 2005 a až do minulého roku hrála ve své původní sestavě. V létě 2015 opustil po 10-ti letech kapelu Vorvik, kterého vystřídal dlouholetý kamarád kluků, Lukáš. Kapela za své působení na scéně vydala 2 alba. Debutové album s názvem Legosvět, které kapele otevřelo bránu do hudebního světa. Díky desce zahájili šňůru festivalů, koncertů, klubové nebo halové turné (i s kapelou Kryštof). Nechyběla ani nominace na Objev roku. V roce 2014 vyšla deska s názvem Než se rozední, která  sbírala úspěchy v rádiích. V roce 2016 se chystá křest nové desky, ze které už můžete znát například singl Pláštěnky.

 

Co pro tebe znamenal rok 2015?

 S kapelou jsme vyrazili na turné společně s kapelou Jelen, která měla 8 z 11 koncertů vyprodáno – což bylo super. Objeli jsme také spoustu festivalů, městských slavností a koncertů.

 V průběhu celého roku jsme střádali materiál na novou desku, která vyjde tento rok. Znamenalo to pro mě, že jsme zase o krok dále než v roce 2015 a předchozí roky.

 Naši kapelu opustil, samozřejmě v přátelském duchu, náš basák Vorvik. Proto jsme oslovili dlouholetého kamaráda Lukáše, který nastoupil na jeho pozici.

 

Jaké předsevzetí si kladeš do nového roku?

 Předsevzetí si nekladu, ale Silvestr a první tři dny v novém roce jsem strávil na horách a říkal jsem si, že se bez cigarety lépe žije a dýchá. Tohle bylo jedno z mých malých předsevzetí, o kterém jsem pochyboval – vydrželo mi pouze 3 dny.

 

Jaké máš pocity z nové desky?

 Strašně dobré... Myslím si, že každý interpret, který připravuje nový materiál, doufá, že to bude jeho nejlepší deska a my to říkáme už teď. Máme nahrané první 3 písničky. První je singl Pláštěnky. Další píseň vyjde v brzké době, ke které už máme natočený i videoklip. Z nových písniček máme dobré pocity a v současné době hledáme producenta, který to s námi dotáhne do konce

 

Budete k singlu Křižovatky točit videoklip?

 Ke Křižovatkám máme pouze lyric video – což je vlastně video ve kterém běží pouze text, ale k novému singlu Zkus na chvíli mi lhát máme právě naplánován natočit videoklip.

 

Máš nějaké trapasy, zážitky?

 Zážitků i trapasů je hodně. Třeba v předminulém roce se mi stalo, že jsem v Trutnově řekl - krásné odpoledne v Krnově. A pak jsem si ze sebe udělal srandu a řekl lidem: "Tak teď byste mě měli pořádně vypískat,"  a v momentě kdy jsem to dořekl, už proti mně letěl kelímek s pivem a minul mě tak o dva metry (smích).

 

Co tě motivuje a inspiruje k tvorbě?

 Určitě mě motivuje setkávání s lidmi, kteří smýšlí podobně jako já, což jsou v prvé řadě kluci z kapely a pak spousta lidí, které potkáme třeba při natáčení videoklipu. Jsou ve stejném věku a jsou cílevědomí – tohle mě vždycky motivuje k tomu, abych šel za tou svojí cestou dál, abych psal krásnější texty. Tohle mi příjde i čím dál více těžší po 3 albech a po několika interpretech, kterým jsem pomohl sepsat nějaké písničky

 

Naše srdcová píseň je Opuštění, kdo jí skládal?

Skládal jsem já, text i hudbu. Složil jsem ji, když jsem se vracel z brněnského májalesu v pět hodin vlakem ráno domů opilý. Napadl mě refrén ,,všechno to začíná na dnech sklenic od vína a rovnic bez řešení, jsme opuštění,‘‘  hned jsem si to zapsal a po doražení domů jsem vzal kytaru a druhý den jsem dopsal druhou sloku. Rok a půl mi trvalo, než jsem našel další správnou  sloku.

 

Jaké máš zájmy mimo hudbu?

Určitě je to sport. S kamarády jsme začali chodit na hokej, dříve jsme i závodně hrál basketbal, atletiku. Sport hlavně pasivně.

Druhý koníček je jídlo, rád vařím. Koukám na filmy a teď jsem začal hodně číst. Momentálně čtu Severské kriminálky, což jsem vůbec nečekal, že se do něčeho takového vůbec pustím.

 

Které máš nejoblíbenější jídlo?

Já už jsem na gymplu o velkých přestávkách trochu kuchtil. Donesl jsem si,  v jedné tašce toustovač a v druhé různé salámy, sýry a zeleninu. Ve třídě jsem byl takový menší komik.

Nejoblíbenější mám italskou a českou kuchyni.

Italská kuchyně, ale u mě vede. Líbí se mi její jednoduchost.

                                                                                                                                             mmp

 
« Zpět


Naposled upraveno 18.8.2017 04:25:33  uživatelem baros, zobrazeno: 908×
rss

mklub.pngaktuálně

Sobota 19.8., 19:00
Zámecká terasa
titulní obrázek akce PÍSNIČKY DIVADLA SCHOD
         

Více

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí

 

Marek Baroš,
tel.: 607 029 949,
email: baros@kzvalmez.cz

 

Hudební dramaturgie: 

Matěj Bezděk
tel.: 604 110 768
email: bezdek@kzvalmez.cz 
 

Předprodej
Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Informačním centru na zadním nádvoří zámku Žerotínů

tel.: 571 684 558,
email: predprodej@kzvalmez.cz

 

facebook logo

 

 

 

 

Více 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí