Kamčatka

Jan Husák
Čtvrtek 1.11.2018 17:00 - Muzeum regionu Valašsko, zámek Kinských
image

Na odlehlém poloostrově Kamčatka se divokou tajgou potulují hnědí medvědi, řeky jsou plné lososů a krajinu zdobí kužely 160 sopek, z nichž 29 je aktivních. Fotografie a zážitky z třítýdenního putování severskou divočinou nám poodhalí tajemství tohoto mimořádného kraje světa. 

Na svět jsem přišel v Beskydech, v podhorském městě Valašském Meziříčí. Odjakživa jsem rád poznával svět a povídal. To mi zůstalo dodnes.

Při studiu na Přírodovědecké fakultě v Olomouci jsme s kamarády začali vytvářet cestovatelský web Ursus. Spojovaly nás a dodnes spojují dvě věci: láska k přírodě, cestování i sportu a nadšení pro předávání vlastních zážitků a zkušeností. Díky tomuto se z nás stala nerozlučná parta i poté, co jsme školu dokončili. Promoval jsem v roce 2012 v oboru geografie-biologie v ochraně životního prostředí. Protože mi to však ve škole nestačilo, pokračuji ve studiu na Ostravské univerzitě v doktorátu z Environmentální geografie, které ovšem realizuji v Olomouci. Zároveň pracuji v Muzeu regionu Valašsko na Vsetíně, kde se věnuji valašské krajině a přírodě, environmentální výchově, zážitkové pedagogice a inovacím výuky. Mám to velké štěstí, že mne práce baví.

Mezi mé velké záliby patří fotografování, cestování, turistika, cyklistika, hra na harmoniku, kytaru, klavír a na vlastní hlasivky. Také mne baví grafika, tvorba animací a webu. Prostě se nerad nudím. Rád chodím a lozím po horách, užívám si dobrodružství, zkoumám a poznávám přírodu, krajinu i rozmanitost všemožných kultur světa. O zážitcích pak velmi rád vyprávím.

 

V rámci cestovatelského podzimu se uskuteční slosování o hodnotné ceny.

Hlavním sponzorem festivalu je firma ROBE lighting – www.robe.cz

 Naposled upraveno 24.7.2018 08:58:13  uživatelem bechna,


« Zpětrss

mklub.pngaktuálně

Středa 15.8., 18:00
Zámecká terasa KZ
titulní obrázek akce Halabala
Open-air párty v rytmu house a tech-house.

Více

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí

 

Marek Baroš,
tel.: 607 029 949,
email: baros@kzvalmez.cz

 

Hudební dramaturgie: 

Matěj Bezděk
tel.: 604 110 768
email: bezdek@kzvalmez.cz 
 

Předprodej
Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Informačním centru na zadním nádvoří zámku Žerotínů

tel.: 571 684 558,
email: predprodej@kzvalmez.cz

 

facebook logo

 

 

 

 

Více 
 

mapa stránek © 2018, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí