MAJÁLES 2016 Valašské Meziříčí 7.5. 2016

MAJÁLES 2016 vypukne v sobotu 7.5. v areálu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí

Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč. Děti do výšky 110 cm a Kužel mají vstup zdarma.

 

Nově letošní Majáles organizují studenti čtrnácti škol celého okresu. Vybírají kapely, zajišťují financování akce, připravují workshopy, píší články do novin, společně s designovou dílnou RYBOŇKA vyrábějí prodejní předměty a na samotné akci budou v roli uvaděčů, prodejců lístků, nebo i sběračů odpadků.

 

PROGRAM MAJÁLES 2016

 

HLAVNÍ STAGE - nádvoří u Kaple, při špatném počasí Velký sál KZ

17.00 – 18.00 LAKE MALAWI

19.00 – 20.00 BILLY BARMAN

21.00 – 22.00 JELEN

23.00 – 00.00 THE TRUTH IS OUT THERE


M-KLUB stage

16.00 – 17.00 REGINALD

18.00 - 19.00 DĚDOVY BLECHY

20.00 - 21.00 ROCKY LEON

22.00 - 23.00 DOUNY A FUDJA

00.00 – 01.00 SZKRAT

01.00 - 03.00 DJ SHADOW STEVE

 

MALÁ SCÉNA stage

16.00 – 17.30 KREV NA MOBILECH – dokumentární film Režie: Frank Piasecki Poulsen, Dánsko, Německo

18.00 – 19.45 OPEN MIC – možnost představit svou hudbu – Jan Hlucháň jako open boss

20.00 – 22.00 VEČER LITERÁRNĚ HUDEBNÍ – Večerem básníků provází Klára Goldstein

22.30 – 23.00 Divadlo ZTICHA - Experimentální divadelní představení – První představení určené ne                                              pouze pro diváky v sále, ale pro celý vesmír.

 

 

V areálu KZ budou WORKSHOPY, prodejní stánky a dílny.

 

 

 

Jelen je mladá, talentovaná kapela pocházející z Přibyslavi - Prahy. Vznikla v roce 2011 pod vedením Jindry Poláka.

V roce 2012 se v Ledvinově nahrávacím studiu setkali s Janem Muchowem, který pracoval na soundtracku k filmu Okresní přebor. Ten se zmínil, že by se mu hodila countryová pecka do jedné z jeho scén. Ledvina právě doporučil Světlo ve tmě, Muchowi se prý tahle pecka líbila a o zařazení ani nepřemýšlel. V tomto roce vznikl i samostatný název. Pro název rozhodla časová tíseň a skupina získala jméno od písně Jelen, kterou zrovna nahrávali.

V roce 2013 si kapely všimnula mladá zpěvačka Kateřina Marie Tichá a v ten samý rok vydal Jelen i známé písně jako je Magdaléna, Nebe nad Prahou …

V roce 2014 vydali své debutové album Světlo ve tmě. V tomto roce také objeli akustické turné s Divokým Billem. Postupem roku natočili se zpěvačkou K.M. Tichou skladbu Co bylo dál? a v listopadu byli nominováni na Objev roku.

V polovině únoru 2015 se skupina vydala na společné turné s havířovskou kapelou Nebe. V březnu téhož roku získal Jelen cenu Anděl v kategorii Objev roku a vyjeli také na své první samostatné BACKSTAGE TOUR.

Na počátku března 2016 vydali nový song Vlčí srdce.

Hrají ve stylu folk – county a vynikají vlastní tvorbou, která vychází z kořenů populární hudby jako je country, folk a blues …

 

 

 

The Truth Is Out There je hudební uskupení, které energicky mixuje Post-Hardcore s Elektronikou. TTIOT vznikli v roce 2011 a za dobu svého působení odehráli přes 200 koncertů po celé České republice, Slovensku i Polsku. Skvělý výkon předvedli na Rock For People (2012, 2013), nebo Brutal Assault (2013). Vydali 2 EP (The Truth Is Out There, Strange Game) a v létě minulého roku své debutové album s názvem Lighthouses. Jsou velmi příznivě hodnoceni kritiky i samotnými posluchači.

 

 

Billy Barman platí na Slovensku za etablovanou klubovou kapelu, které se dá predikovat zářná budoucnost. S úspěšnou druhou deskou Modrý jazyk si otevřeli dveře do mainstreamu a pomalu ale jistě se z klubů přesouvají do kulturáků a na festivalech do stále lepších slotů. Proč jsou tak oblíbení? Dokázali vychytat naprosto elegantní a působivý mix cool faktoru a zapamatovatelného popu. To vše doplnili o sympatické texty, které ani český posluchač nemá problém na koncertech reprodukovat společně s kapelou. Od začátku vědí, jak chtějí znít, co chtějí dělat a s jakým výsledkem. A je to moc dobře znát. 

 


 

Szkrat se prezentuje jako zlínská crazy banda. Jejich hudba je plná energie. Jednou si Szkrat pustíte a už se od nich neodtrhnete. Čtyřčlenná kapela ve složení Kucza, Dandy, B.High a Martin hraje muziku, která má v sobě prvky rocku, elektroniky a rapu. Bandu můžete znát z vysílání relace Mixxxer na televizi Óčko. Na YouTube mají jejich písničky jen kladné hodnocení a to si určitě nesmíte nechat ujít.

 


 

Reginald, vlastním jménem Tomáš Plíšek, je 25letý tuzemský rapper. Hudbě se věnuje od svých 14 let (od roku 2009), kdy začal jezdit na soutěže ve freestyle battlu pod pseudonymem Sweet. V roce 2011 vznikla skupina HZM (Hovada Za Majkem/Mikrofonem), se kterou se poprvé dostal do podvědomí lidí na Hip Hop Jamu. Na podzim 2011 už patřil mezi špičku českých freestylerů a vyhrál největší českou soutěž Battle Night. Poté, co se o rok později skupina rozpadla, se Tomáš vydal na sólo dráhu. Svou sólo dráhu začal pod pseudonymem Reginald a do podvědomí lidí se opět dostal se svým videoklipem „Dáme párty?,“ který byl oceněn jako 6. nejpopulárnější video na YouTube v ČR za rok 2013. Tento videoklip viděly už víc jak 5 milionů lidí. Hudbu, kterou miluje, dělá výhradně srdcem. Můžete se na něj těšit již 7. května 2016 na valašskomeziříčském Majálesu.

 


 

Lake Malawi vznikla po rozpadu úspěšných Charlie Straight v září 2013. Během jejího působení stihla vystoupit v rádiu BBC London, na prestižním anglickém festivalu The Great Escape v Brightonu a předskakovat Thirty Seconds to Mars v Praze. Jejími členy jsou Albert Černý (zpěv, kytara), Patrick Karpentski (kytara), Jeroným Šubrt (baskytara) a Tonda Hrabal (drums). V květnu 2015 kapela vydala debutové EP s názvem. „We Are Making Love Again“, které vzniklo za účasti producenta Matta Lawrence (spolupracoval s Adele, Mumford & Sons nebo Ellie Goulding) a Filipa Gemrotha (Make My Heart Explode). Logem Lake Malawi je vlnovka, která symbolizuje ženský princip a společně s názvem je inspirovaná písní Calgary Bona Ivera.

 

 

 

Dědovy blechy jsou rocková kapela z Vysokého Mýta, která ve svém současném složení funguje od roku 2012. Své své okolí obšťastňuje energickými koncerty postavenými na punkovém základě, avšak při zachování bohatosti aranží jednotlivých písní. Za charakteristické znaky lze považovat české texty, songy založené na kytarách a možná i nějaké ty emoce.

 


 

 

Douny&Fudja hiphopové duo z Prostějova, které vzniklo z původního seskupení kapely 3eF. Kapela 3ef vznikla někdy kolem roku 2002 kdy začala nahrávat své první tracky a freestyly. Časem přišly první koncerty a 3eF se zajistě vrylo do paměti nejen prostějovským ale i hranickým fanouškům kde dodnes sídlí její čast. 3eF zažila vyprodaný koncerty i placený zkoušky, kde nebyla ani noha. Zahrála si se spoustou jmen napříč celou českou scénou. 

 

 

 

 

Rocky Leon pomocí své kytary, ukulele, minikláves, mikrofon, armády krabiček a loopstationů vytváří neuvěřitelnou one-man show. V jeho muzice se dokonale mísí rock, reggae, hip hop, beatbox, soul a další hudební styly.

 rss

mklub.pngaktuálně

Pátek 4.8., 19:00
Zámecká terasa
Hudebně-literární večer s nakladatelstvím Protimluv 4.8.2017     Revue a nakladatelství Protimluv   Již šestnáctým rokem je Protimluv... (dále)

Více

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí

 

Marek Baroš,
tel.: 607 029 949,
email: baros@kzvalmez.cz

 

Hudební dramaturgie: 

Matěj Bezděk
tel.: 604 110 768
email: bezdek@kzvalmez.cz 
 

Předprodej
Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Informačním centru na zadním nádvoří zámku Žerotínů

tel.: 571 684 558,
email: predprodej@kzvalmez.cz

 

facebook logo

 

 

 

 

Více 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí