DUKE SPECIAL (GB) + hosté

Neděle 25.3.2012 20:00 - M-klub
Vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 250 Kč
image

Excentrický, těžko napodobitelný klavírista z Belfastu Peter Wilson, o kterém se bez nadsázky říká, že pokud jej jednou uslyšíte, už na něj nikdy nezapomenete.

 

 

 

Duke Special, vlastním jménem Peter Wilson, je nenapodobitelný umělec z irského Belfastu. Tento klavírista svou hudební tvorbou kombinuje kabaretní představení spolu s tradičním písničkářským výrazem. I když jeho dredy do půl zad a výrazné oční linky mohou vyvolávat odlišné pocity, je Duke Special romantikem na pravém místě, kdy při poslechu jeho balad jihne srdce všem bez rozdílu věku či pohlaví. Důležitým faktorem, který dotváří Dukeovu originalitu, je hudební všestrannost. Svůj celkový hudební výraz označuje jako ‚hobo chic‘, který můžeme volně přeložit jako ‚potulná elegance‘. Se svými písněmi si dokáže skvěle hrát. Přizpůsobuje je jakýmkoliv podmínkám, ať už sólovému vystoupení s klavírem či přepracování pro  symfonický orchestr.

Na hudební scéně se Duke Special pohybuje celých deset let, od roku 2002 a na svém kontě má už osm alb. Výraznějšího úspěchu však dosáhl až v roce 2006, kdy jeho deska ‚Songs From The Deep Forest‘ (Písně z hlubokého lesa) dosáhla platinové pozice a díky níž byl nominován na Irské hudební ceny Meteor Music Awards, na kterých v roce 2008 zvítězil v kategorii nejlepšího zpěváka. Duke bývá významným hostem na prestižních festivalech jako Glastonbury a jiných akcích. Svým koncertem zahajoval v Metropolitním Muzeu Umění v New Yorku výstavu fotografií Alfreda Stieglitze, Edwarda Steichena a Paula Stranda písněmi inspirovanými jejich fotografiemi. Z těchto písní vzniklo Dukeovo prozatím poslední album ‚Under the Dark Cloth‘ (Pod temným kabátem). Jeho umělecký rozsah doplňuje spolupráce na inscenaci Brechtovy klasické hry Matka Kuráž a její děti v londýnském Národním Divadle a jako první nahrál skladby z nedokončeného muzikálu Kurta Weilla ‚Huckleberry Finn‘. Mimo jiné také pro inspiraci sáhl po románu Paula Austera ‚Kniha iluzí‘ a vytvořil album ‚The Silent World of Hector Mann‘ (Tichý svět Hectora Manna). V neposlední řadě sklízel velké ovace při vzpomínkovém koncertu na Edith Piaf, kdy zpíval její písně za doprovodu symfonického orchestru.

Jako hosta na svých koncertech si jej pozvaly například hvězdy jako Paolo Nutini, Duffy nebo Simple Plan. V České republice vystoupil Duke Special poprvé v prosinci roku 2010 jako host Glena Hansarda na koncertě The Frames v Praze. Po půl roce se vrátil zpět a odehrál čtyři plnohodnotné koncerty, nevyjímaje právě koncertu na Valašském Špalíčku. (smo)

« Zpět

rss

mklub.pngaktuálně

Sobota 19.1., 20:00
M-klub
titulní obrázek akce Zrní
Špička české alternativní scény, kapela Zrní, opět míří do Valašského Meziříčí. V M-klubu zahrají skladby z poslední desky Jiskřící a také... (dále)

cena: 240 / 190

Více

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí

 

Marek Baroš,
tel.: 607 029 949,
email: baros@kzvalmez.cz

 

Hudební dramaturgie: 

Matěj Bezděk
tel.: 604 110 768
email: bezdek@kzvalmez.cz 
 

Předprodej
Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Informačním centru na zadním nádvoří zámku Žerotínů

tel.: 571 684 558,
email: predprodej@kzvalmez.cz

 

facebook logo

 

 

 

 

Více 
 

mapa stránek © 2019, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí