„Ony a vlk“
Večer literárně-hudební

„Ony a vlk“

Imaginativní název společného programu tří básnířek a jednoho hudebníka skýtá dostatek prostoru k představám, co všechno se na pódiu může dít. Čtení autorských veršů, alternativní písně a ambientní zvukomalba. Propojení vnitřních světů ve společném performance...

 

Večerem provází Pavel Kotrla.               

 

 

 

 

 

Účinkují:

 

Simona Racková (básnířka, redaktorka, editorka a literární kritička, vedoucí recenzní rubriky literárního časopisu Tvar. Publikovala básnické sbírky Přítelkyně (2007), Město, které není (2009), Tance (2015) a nejnovější Zatímco hlídací psi spí (2017) Za básně ze sbírky Tance získala r. 2016 Drážďanskou cenu lyriky. Její básně byly dosud přeloženy do osmi jazyků.

 

Jitka N. Srbová (vystudovala FHS UK. Na internetu publikovala pod nickem Natasha a řadu let vedla on-line Almanach Wagon. Zastoupena v mnoha literárních sbornících a ročenkách. Vydala básnické sbírky Někdo se loudá po psím (2011), Světlo vprostřed těla (2013) a zatím nejnovější ceněnou sbírku Les (2016)

 

Olga Stehlíková (bohemistka a lingvistka. Působí jako nakladatelská i časopisecká redaktorka a editorka a jako literární kritička. Byla editorkou literární revue Pandora a redaktorkou literárního on-line Almanachu Wagon, připravuje magazín Tvaru on-line Ravt.. Věnuje se i vlastní autorské tvorbě. Její debut Týdny (2014) získal v roce 2015 Literu za poezii. Nejnovějším počinem je  výtvarně výrazná sbírka Vejce (2017) Dokončuje další básnický rukopis, Portréty (podzim 2018, Perplex).

 

Wolf lost in the poem (kytarista, textař, vlastním jménem Jan Žamboch, působí v kapele Žamboši. Své sólo vystoupení opírá o písně z CD Wolf lost in the poem – Nepřipoutaný (2017), které bylo letos nominováno na cenu Anděl v kategorii folk. Písně věnované světovým básnířkám jsou pokusem zaznamenat emocionální dotek z čtení jejich poezie a také touhou po vlastní katarzi.

 

 

Odkazy:

 

Simona Racková - http://www.dauphin.cz/info_rackova.html

Jitka N. Srbová - http://www.dauphin.cz/info_srbova.html

Olga Stehlíková - http://www.dauphin.cz/info_stehlikova.html

Wolf lost in the poem - https://www.facebook.com/wolflostinthepoem/

 

 

Termín konání

  • 3.10.2018, 19:00

Vstupné

vstup zdarma

Místo konání

M-klub

Pořadatel

M-klub