Večer literárně hudební
Tentokrát ve znamení básníků

Večer literárně hudební

Přijměte pozvání na další z literárně-hudebních večerů, na kterém tentokrát jako literární hosté vystoupí Adam Borzič a Tim Postovit a jako host hudební pak harfové duo Lunaria. Večerem provází Klára Goldstein.

 

ADAM BORZIČ - Šéfredaktor obtýdeníku Tvar, autor sbírek Rozevírání, Počasí v Evropě, Orfické linie a Západo-východní zrcadla, tvůrce monumentálních básnických sousoší, obhájce moudrosti, patosu a ryzosti. Rentgenovým zrakem propátrává svět současný i minulý. Nespokojí se s žádnou povrchovou slupkou. Drtí slova jako hrozny v lisu. Jako Orfeus sestupuje do podsvětí, aby podal zprávu o životě, o umění, o člověku. Ve své básnické alchymii čerpá z mnoha inspiračních zdrojů, v nejnovější sbírce jsou to renesanční humanismus a islámský súfismus. Přijďte si poslechnout, co se v nich může navzájem zrcadlit a co ještě lze v zrcadle zahlédnout, postavíme-li před něj současného člověka, nebo sebe samého.

TIM POSTOVIT - Básník, slamer, původem z Ukrajiny. Vítěz Duo slamu 2019. Letos mu vyšla debutová sbírka s názvem Magistrála. Básně v ní obsažené se rozpřahují v prostoru i čase, každým veršem překvapují, jsou strhující jako pouliční karneval, pestré, cizokrajné, ale ne rozjařené. Celou sbírkou se naopak vine existencionální nit, téma lidského údělu a vzájemnosti. Posluchač si může stěží ponechat pocit, že se ho něco netýká. V Timově poezii se ho týká úplně vše, rodič zavazující dítěti tkaničky, turisté v Teheránu, obrazce mraků na nebi, boromejky drhnoucí podlahu i Romeova smrt.

 

 

 

Termíny

  • Čt 27.2.2020, 19:00

Vstupné

vstup zdarma

Místo konání

M-klub

Pořadatel

M-klub