LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA + LONGITAL

Online předprodej ukončen
Sobota 21.2.2015 20:00 - M-klub
Vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 300 Kč
image

Lenka Dusilová a Baromantika sklízejí skvělé recenze

 

Na sklonku září vydané nové, spoluautorské album Lenky Dusilové a kapely Baromantika V hodině smrti sklízí zasloužený úspěch u fanoušků i hudebních kritiků, z nichž se jej mnozí nebojí označit za jednu z nejlepších tuzemských nahrávek roku. Skvělé ohlasy vzbuzují i koncerty aktuálního turné.

 

"Máme za sebou první část turné, povýšili jsme Hodinu smrti ve zvukově dokonalém brněnském klubuSONO společně s kapelou Květy, v Jablonci jsme bouchli španělské bublinky od španělského fanouška a potěšili fanoušky i v Havířově, Opavě, Plzni a Košicích. Koncerty jsou nabušené emotivní hudbou, kapela je jako jedno tělo a nové věci je radost hrát."

 

Co se setlistu týče, můžeme se těšit - jak už napověděli dosavadní zastávky turné - i na starší Lenčiny písně v nových úpravách. Základem bude ale zcela logicky novinka V hodině smrti. Ostatně aby ne, když ve valné většině recenzí nejde její hodnocení pod 90%.

 

"Je nutné a dobré album pozorně poslouchat, vnímat a nechávat prostupovat vlastní myslí. Na konci takového procesu vznikne silný umělecký, téměř až duchovní prožitek," píše o V hodině smrti například Jaroslav Špulák v recenzi na Novinky.cz a Jarda Konáš z magazínu Headliner dodává: "Lenka Dusilová zpívá nádherně, suverénně a její hlas desku táhne. V kombinaci s vrstevnatou, na střídačku dramatickou a melancholickou hudební stránkou je to velmi lahodný koktejl, který výrazně vybočuje nad zbytkem letošních českých desek."

 


 

 

LONGITAL

Slovenská kapela s dokonale jasným zábleskem geniality. Tvůrci písňových obrazů nasátých rockem, folkem, elektronikou, osobitou poezií a nepravděpodobným druhem experimentátorství. Hudba, která do vás napumpuje pyrotechnickou energii a vzápětí hladivě uvede do stavu levitace. Shina hraje na baskytaru, zpívá, tančí a nechává na sebe padat déšť z peří. Dano připomíná šťastného džina vypuštěného z lahve a nad zvukem jeho akustické kytary musíte přemýšlet, jestli se vám nezdá. Zcela osobitou kapitolou je nedávné rozšíření dvojice o staronového člena seskupení a fenomenálního bubeníka/pianisty Mariána Slávky. Longital music z vás tíhu světa nesejme, ani nevyprovokuje k silným gestům, z hlavy ji ale ještě dlouho nedostanete.“

(Jiří Moravčík, hudobný publicista - Český Rozhlas, Rock&Pop) 

 


 


 
« Zpět

rss

mklub.pngaktuálně

Pátek 25.8., 18:00
Zámecká terasa / kavárna
   

Více

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí

 

Marek Baroš,
tel.: 607 029 949,
email: baros@kzvalmez.cz

 

Hudební dramaturgie: 

Matěj Bezděk
tel.: 604 110 768
email: bezdek@kzvalmez.cz 
 

Předprodej
Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Informačním centru na zadním nádvoří zámku Žerotínů

tel.: 571 684 558,
email: predprodej@kzvalmez.cz

 

facebook logo

 

 

 

 

Více 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí