„Ony a vlk“

Večer literárně-hudební
Středa 3.10.2018 19:00 - M-klub
Vstup zdarma.
image

Imaginativní název společného programu tří básnířek a jednoho hudebníka skýtá dostatek prostoru k představám, co všechno se na pódiu může dít. Čtení autorských veršů, alternativní písně a ambientní zvukomalba. Propojení vnitřních světů ve společném performance...

 

Večerem provází Pavel Kotrla.               

 

 

 

 

 

Účinkují:

 

Simona Racková (básnířka, redaktorka, editorka a literární kritička, vedoucí recenzní rubriky literárního časopisu Tvar. Publikovala básnické sbírky Přítelkyně (2007), Město, které není (2009), Tance (2015) a nejnovější Zatímco hlídací psi spí (2017) Za básně ze sbírky Tance získala r. 2016 Drážďanskou cenu lyriky. Její básně byly dosud přeloženy do osmi jazyků.

 

Jitka N. Srbová (vystudovala FHS UK. Na internetu publikovala pod nickem Natasha a řadu let vedla on-line Almanach Wagon. Zastoupena v mnoha literárních sbornících a ročenkách. Vydala básnické sbírky Někdo se loudá po psím (2011), Světlo vprostřed těla (2013) a zatím nejnovější ceněnou sbírku Les (2016)

 

Olga Stehlíková (bohemistka a lingvistka. Působí jako nakladatelská i časopisecká redaktorka a editorka a jako literární kritička. Byla editorkou literární revue Pandora a redaktorkou literárního on-line Almanachu Wagon, připravuje magazín Tvaru on-line Ravt.. Věnuje se i vlastní autorské tvorbě. Její debut Týdny (2014) získal v roce 2015 Literu za poezii. Nejnovějším počinem je  výtvarně výrazná sbírka Vejce (2017) Dokončuje další básnický rukopis, Portréty (podzim 2018, Perplex).

 

Wolf lost in the poem (kytarista, textař, vlastním jménem Jan Žamboch, působí v kapele Žamboši. Své sólo vystoupení opírá o písně z CD Wolf lost in the poem – Nepřipoutaný (2017), které bylo letos nominováno na cenu Anděl v kategorii folk. Písně věnované světovým básnířkám jsou pokusem zaznamenat emocionální dotek z čtení jejich poezie a také touhou po vlastní katarzi.

 

 

Odkazy:

 

Simona Racková - http://www.dauphin.cz/info_rackova.html

Jitka N. Srbová - http://www.dauphin.cz/info_srbova.html

Olga Stehlíková - http://www.dauphin.cz/info_stehlikova.html

Wolf lost in the poem - https://www.facebook.com/wolflostinthepoem/

 

 
« Zpět

rss

mklub.pngaktuálně

Středa 27.2., 19:00
M-klub
titulní obrázek akce Divadlo Schod
     

Více

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí

 

Marek Baroš,
tel.: 607 029 949,
email: baros@kzvalmez.cz

 

Hudební dramaturgie: 

Matěj Bezděk
tel.: 604 110 768
email: bezdek@kzvalmez.cz 
 

Předprodej
Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Informačním centru na zadním nádvoří zámku Žerotínů

tel.: 571 684 558,
email: predprodej@kzvalmez.cz

 

facebook logo

 

 

 

 

Více 
 

mapa stránek © 2019, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí