Vojtěch Dyk & D.Y.K.

Vojtěch Dyk & D.Y.K.

Kapela D.Y.K. je hlavním hudebním projektem českého zpěváka a herce Vojtěcha Dyka. Ten oslovil českého držitele Grammy žijícího v USA, klávesistu a hráče na hammondovy varhany, Ondřeje Pivce a v roce 2017 respektive 2019 za ním odjel do New York City, kde s tamějšími muzikanty nahrál zcela autorskou desku s názvem D.Y.K. Na vzniku desky se podíleli vedle Dyka jak Ondřej Pivec, tak i zpěvačka La Toya Kennedy z kapely Kennedy Administration. Trio autorů pak vytvořilo desku na české poměry neobvyklou, plující na vlnách černošské hudby soulu, funku, jazzu, s častými gospelovými postupy.

Koncerty kapely D.Y.K. jsou nabité energií špičkových muzikantů, hravostí a radostí z hudby. (Vhodné jak na samostatné koncerty, festivaly, ale i na uzavřené soukromé večery.)

Složení kapely D.Y.K. je tedy v této podobě. Rytmika - Ondřej Pivec, Jan Andr, Jan Uvíra, Marek Cába, Filip Ernst, Kryštof Tomeček, vocals - Anna Maria D’Almeida, Marta Kloučková, Jakub Vaňas, dechy - Michal Žáček, Jakub Žídek, Jaroslav Kohoutek a Martin Jůzl.

Termíny

  • St 2.8.2023, 20:00

Vstupné

na místě 890 Kč, v předprodeji 690 Kč

Místo konání

Amfiteátr

Pořadatel

M-klub

Videa

Obrázky