Patt Berry & Ta Hakuna

Patt Berry & Ta Hakuna

Patt Berry je muzikant a busker z Valašska, známý svou dynamikou, bluesovým feelingem, netradičním hlasem a buskingem na cestách. Klidná hudba, často ozvláštněna looperem, vás brzy vtáhne do jiné reality. Nyní nově v triu se zpěvačkou a pianistkou Amálií Hrůzovou a baskytaristou Martinem Žákem.

V roce 2018 vydal první sólové, akustické a minimalistické demo album Between the Hills a poté účinkoval na festivalech Fm City fest, Buskers fest, Světlo Valmez, Colours of Ostrava či na srbském festivalu Floating Man. Buskoval v ulicích Anglie, Nizozemí, Španělska, Portugalska či Itálie, kde s batohem a ukulele putoval stovky kilometrů.
 
Ta Hakuna je soulová kapela z Beskydských končin. Počátky kapely sahají do roku 2014, kdy se na Lidové konzervatoři v Ostravě potkali kytarista Kuba Zeť a zpěvačka Niki Zeťová, kteří zde společně navštěvovali jazzová komba a odehráli spolu párškolních koncertů. Vzájemná sympatie přerostla v touhu dělatvlastní muziku, a tak o pár let později vznikl projekt Ta Hakuna. Kapela tehdy ještě jako duo začala s vlastní tvorbou a prvními koncerty. Po roce fungování do kapely přichází bubeník Kuba Juchelka a basák Kuba Stolář.V lednu 2023 kapela vydává své debutové album Tangled Connection, které bylo nahráno v pražském studiu 3bees. Desku mixoval a produkčně se na ni podílel Tomáš Neuwerth, který ji také pokřtil v novojičínském klubu Galerka. Album následně vplouvá do digitálníhosvěta na platformách Spotify, YouTube, iTunes a dalších. Ve stejném měsíci kapela vypouští do světa svůj první videoklip ke skladbě Golden Ray z alba Tangled Connection.

 

Vstupné do klobouku.

Na akci mohou být pořizovány fotografie nebo audiovizuální záznamy. Svou účastí dáváte najevo svůj souhlas s focením a nahráváním vaší osoby. Fotografie a videa mohou být následně použity k další propagaci pořadatele.

Termíny

  • Pá 2.8.2024, 20:00

Vstupné

vstup zdarma

Místo konání

I. nádvoří zámku Žerotínů

Pořadatel

M-klub